Arti në zi! Ndërron jetë aktori i njohur
kulture
Arti në zi! Ndërron jetë aktori i njohur

Arti në zi! Ndërron jetë aktori i njohur

Ka vdekur aktori i njohur amerikan.Bob Einstein, me karrierë 50 vjeçare si shkrimtar dhe interpretues i komedisë prej nga “The Smothers Brothers Comedy Hour”, ka ndërruar jetë në moshën 76 vjeçare, shkruan CNN transmeton lajmi.net.Vëllau i tij, shkrimtari, regjisori dhe aktori Albert Brooks, kujtoi Ajnshtajnin në Twitter si “një vëlla i madh” dhe “një njeri tejet qesharak”.

“Do na mungosh gjithmonë”, përfundon Brooks.David, nëpërmjet HBO, lëshoi një deklaratë ku tha, “Asnjëherë nuk kam parë një aktor të gëzojë një rol në mënyrën se si Bob luajti” Marty Funkhouser “në ‘Curb”.Ishte një eksperiencë e mahnitshme dhe e paharrueshme që e ka njohur dhe që punoi me të.

© ZHURNAL 04.01.2019, 09:46 | E.D. | 833 I LEXUAR
"Kopjimi i kësaj përmbajtjeje ose një pjese të saj pa ndonjë marrëveshje të arritur me redaksinë e ZHURNAL.mk, do të thotë se pranoni kushtet për kopjim, të cilat janë publikuar KËTU."