Rroga mesatare, Maqedonia një ndër shtetet e fundit në Evropë
ekonomi
Rroga mesatare, Maqedonia një ndër shtetet e fundit në Evropë

Rroga mesatare, Maqedonia një ndër shtetet e fundit në Evropë

Shkup, 4 janar – Republika e Maqedonisë rradhitet si një ndër shtetet e fundit në Evropë pë sa i përket rrogës mesatare, kështu flasin rezultatet dhe barametrat ekonomik për vititn 2018, njofton Koha. Pas Maqedonisë në listën e shteteve të cilat qëndrojnë keq për sa i përket rrogës mesatare rradhiten vetëm se Shqipëria, Kosova, Molldavia dhe disa shtete tjera.

Sipas rënditjes pagë më të lartë mujore në Evropë marrin qytetarët e Zvicrës, Danimarkës, Luksenburgut, Islandës dhe Norvegjisë.

© ZHURNAL 04.01.2019, 09:41 | Xh.I. | 3,625 I LEXUAR
"Kopjimi i kësaj përmbajtjeje ose një pjese të saj pa ndonjë marrëveshje të arritur me redaksinë e ZHURNAL.mk, do të thotë se pranoni kushtet për kopjim, të cilat janë publikuar KËTU."