Përfundon tuneli i hapur për të shpëtuar një fëmijë të rënë në pus
bota
Përfundon tuneli i hapur për të shpëtuar një fëmijë të rënë në pus

Përfundon tuneli i hapur për të shpëtuar një fëmijë të rënë në pus

Forcat e shpëtimit përfundojnë sot një tunel që synon të bëjë të zbresë një ekip minatorësh për t’u përpjekur të nxjerrin një fëmijë dy vjeç që ka rënë para 10 ditësh në një pus shumë të thellë në jug të Spanjës.

 

Autoritetet kishin shpresuar të arrinin të martën ose të mërkurën vendin ku supozohet se ndodhet Julen, i cili kishte rënë më 13 janar në një pus të braktisur me një diametër prej 25 centimetrash dhe më shumë se 100 metra i thellë, si dhe nuk dihet nëse ai është ende gjallë./ata/

© ZHURNAL 23.01.2019, 18:11 | T.E. | 19,186 I LEXUAR
"Kopjimi i kësaj përmbajtjeje ose një pjese të saj pa ndonjë marrëveshje të arritur me redaksinë e ZHURNAL.mk, do të thotë se pranoni kushtet për kopjim, të cilat janë publikuar KËTU."

 

Më të lexuar
 
ZHURNAL MËSON Gjykatësja e vendimit për BFI-në përfundon në spital!
LAJMI I FUNDIT Policia largon me dhunë kryetarin e vetshpallur nga BFI-ja
Milloshoski: Funksionar i lartë në Kuvend kërkon ndryshime në BFI, Grubi: Kryetarin e BFI-së nuk e vendos gjykata!
Kujt ia drejtoi Shekerinska "ofendimin" ? "Paramendoni me kë u deshtë të ulemi të bisedojmë, ndërsa nuk dëshironim as t’i shihnim"!
Zekiri: Puna shkon për dreq kur Grubi flet për drejtësi; Grubi: Me fjalet tua po ia minuson votat Pendarovskit, më mirë rri heshtë
Rexhepi-Zejd: Opozita shqiptare ka bërë dy mashtrime politike në zgjedhjet presidenciale
Zhurnal mëson Në "spastrimin" e Zaevit do të përfshihen edhe Ministra të BDI-së
Ekskluzive Dokumenti në të cilin thirren puçistët është “i falsifikuar”, BFI akuzon Muhamed Zeqirin për skenar
Zhurnal mëson Puçistët sërish në mënyrë joligjore futen në objektin e BFI-së?!