Tërmet me magnitudë 6 ballë në Zelandën e Re
bota
Tërmet me magnitudë 6 ballë në Zelandën e Re

Tërmet me magnitudë 6 ballë në Zelandën e Re

Një tërmet me magnitudë 6.0  ballë është regjistruar në Zelandën e Re, 5 km në veri të qytetit Whanganui.

Pas tërmetit të fuqishëm janë ndjerë dhe lëkundje të tjera me magnitudë 4.7.

Me mijëra njerëz janë kanë raportuar se lëkundjet kanë qenë të fuqishme dhe kanë dalë nga shtëpitë e tyre.

Nuk dihet ende nëse ka njerëz të lënduar.

© ZHURNAL 23.01.2019, 13:13 | Xh.I. | 1,159 I LEXUAR
"Kopjimi i kësaj përmbajtjeje ose një pjese të saj pa ndonjë marrëveshje të arritur me redaksinë e ZHURNAL.mk, do të thotë se pranoni kushtet për kopjim, të cilat janë publikuar KËTU."

 

Më të lexuar
 
ZHURNAL MËSON Gjykatësja e vendimit për BFI-në përfundon në spital!
LAJMI I FUNDIT Policia largon me dhunë kryetarin e vetshpallur nga BFI-ja
Milloshoski: Funksionar i lartë në Kuvend kërkon ndryshime në BFI, Grubi: Kryetarin e BFI-së nuk e vendos gjykata!
Kujt ia drejtoi Shekerinska "ofendimin" ? "Paramendoni me kë u deshtë të ulemi të bisedojmë, ndërsa nuk dëshironim as t’i shihnim"!
Zekiri: Puna shkon për dreq kur Grubi flet për drejtësi; Grubi: Me fjalet tua po ia minuson votat Pendarovskit, më mirë rri heshtë
Rexhepi-Zejd: Opozita shqiptare ka bërë dy mashtrime politike në zgjedhjet presidenciale
Zhurnal mëson Në "spastrimin" e Zaevit do të përfshihen edhe Ministra të BDI-së
Ekskluzive Dokumenti në të cilin thirren puçistët është “i falsifikuar”, BFI akuzon Muhamed Zeqirin për skenar
Zhurnal mëson Puçistët sërish në mënyrë joligjore futen në objektin e BFI-së?!