Karakamisheva thotë se shqiptarët në Maqedoni janë 16.7%
maqedonia
Karakamisheva thotë se shqiptarët në Maqedoni janë 16.7%

Karakamisheva thotë se shqiptarët në Maqedoni janë 16.7%

Shkup, 20 janar - Sipas të dhënave të azhurnuara për shtetësitë e lëshuara në Maqedoni ka pak më shumë se 2.4 milion shtetësi, nga të cilat 1,883,612 (72,66%) janë deklaruar si maqedonas, 375,601 (16.7%) – shqiptarë, 2, 66% romë, 3.85% turq, 1.78% serbë, 0.84% boshnjakë, 0.48% vllehët dhe 1.03% të tjerë.

Kjo vlen për ata që ende nuk e kanë kuptuar apo nuk duan ta kuptojnë dhe nuk e dinë se çfarë po ndodh në Ballkan, shkruan Karakamisheva në Facebook.

© ZHURNAL 20.01.2019, 23:34 | B.M. | 19,660 I LEXUAR
"Kopjimi i kësaj përmbajtjeje ose një pjese të saj pa ndonjë marrëveshje të arritur me redaksinë e ZHURNAL.mk, do të thotë se pranoni kushtet për kopjim, të cilat janë publikuar KËTU."