Kamenos: Shpallni menjëherë referendum për Marrëveshjen e Prespës
maqedonia
Kamenos: Shpallni menjëherë referendum për Marrëveshjen e Prespës

Kamenos: Shpallni menjëherë referendum për Marrëveshjen e Prespës

Athinë, 16 janar - Ky propozim për mocionin e besimit është i lidhur me atë nëse pajtohemi apo jo me Marrëveshjen e Prespës, prandaj jemi të detyruar që të mos e japim votën për mocionin e besimit, tha lideri i Grekëve të Pavarur dhe para pak kohësh partner koalicioni në Qeverinë greke, Panos Kamenos.

 

Në fjalimin e tij në Parlamenti grek gjatë debatit për votimin e mirëbesimit të Qeverisë , Kamenos përsëriti qëndrimin e tij se ai nuk pajtohet me emrin e zgjeruar me përcaktim gjeografik me termin Maqedoni dhe i kërkoi kryeministrit grek që të përfundojë debatin mbi votimin e mirëbesimit dhe shpalljen e menjëhershme të referendumit mbi Marrëveshjen e Prespës.

© ZHURNAL 16.01.2019, 20:42 | T.E. | 5,427 I LEXUAR
"Kopjimi i kësaj përmbajtjeje ose një pjese të saj pa ndonjë marrëveshje të arritur me redaksinë e ZHURNAL.mk, do të thotë se pranoni kushtet për kopjim, të cilat janë publikuar KËTU."

 

Më të lexuar
 
ZHURNAL MËSON Gjykatësja e vendimit për BFI-në përfundon në spital!
LAJMI I FUNDIT Policia largon me dhunë kryetarin e vetshpallur nga BFI-ja
Milloshoski: Funksionar i lartë në Kuvend kërkon ndryshime në BFI, Grubi: Kryetarin e BFI-së nuk e vendos gjykata!
Kujt ia drejtoi Shekerinska "ofendimin" ? "Paramendoni me kë u deshtë të ulemi të bisedojmë, ndërsa nuk dëshironim as t’i shihnim"!
Zekiri: Puna shkon për dreq kur Grubi flet për drejtësi; Grubi: Me fjalet tua po ia minuson votat Pendarovskit, më mirë rri heshtë
Rexhepi-Zejd: Opozita shqiptare ka bërë dy mashtrime politike në zgjedhjet presidenciale
Zhurnal mëson Në "spastrimin" e Zaevit do të përfshihen edhe Ministra të BDI-së
Ekskluzive Dokumenti në të cilin thirren puçistët është “i falsifikuar”, BFI akuzon Muhamed Zeqirin për skenar
Zhurnal mëson Puçistët sërish në mënyrë joligjore futen në objektin e BFI-së?!