May: Votimi i marrëveshjes së Prespës shumë historik për Maqedoninë
maqedonia
May: Votimi i marrëveshjes së Prespës shumë historik për Maqedoninë

May: Votimi i marrëveshjes së Prespës shumë historik për Maqedoninë

Londër, 12 janar – Votimi pozitiv i marrëveshjes së Prespës është moment historik për Maqedoninë, urime deri tek parlamenti dhe qeveria, kështu ka shkruar në Tuitter kryeministrja britanike Tereza Mej.

Urimi nga kryeministrja britanike vjen pas votimit të ndryshimeve kushtetuese nga ana e parlamentit të Maqedonisë duke zgjidhur kështu problemin e emrit me Greqinë.

© ZHURNAL 12.01.2019, 21:13 | T.E. | 4,536 I LEXUAR
"Kopjimi i kësaj përmbajtjeje ose një pjese të saj pa ndonjë marrëveshje të arritur me redaksinë e ZHURNAL.mk, do të thotë se pranoni kushtet për kopjim, të cilat janë publikuar KËTU."