Acar i madh, ky qytet është mbuluar nga akulli
bota
Acar i madh, ky qytet është mbuluar nga akulli

Acar i madh, ky qytet është mbuluar nga akulli

Në qytetin rus Saratov është bërë një garë në rrjete sociale se cila është fotografia më e tmerrshme të veturave me borë apo shtëpi të rretuara me akull.

Ky qytet mban rekordin e reshjeve të mëdha të borës të cilat nuk i keni që 3 dekata, ndërsa këtu janë tepmeraturat që luajnë në minus dhe plus zero.

Shërbimet e qytetit për të pastruar nuk kanë qenë të përgatitur për këto të rreshura, kështu që tani lajmëruar se do të ju duhet të paktën dy javë për ta pastruar borën dhe akullin nga kulmet dhe rrugët.

© ZHURNAL 12.01.2019, 14:06 | T.E. | 2,528 I LEXUAR
"Kopjimi i kësaj përmbajtjeje ose një pjese të saj pa ndonjë marrëveshje të arritur me redaksinë e ZHURNAL.mk, do të thotë se pranoni kushtet për kopjim, të cilat janë publikuar KËTU."