“Ta shpëtojmë Kodrën e Diellit” proteston sërish
maqedonia
“Ta shpëtojmë Kodrën e Diellit” proteston sërish

“Ta shpëtojmë Kodrën e Diellit” proteston sërish

Tetovë, 12 janar - Protestues të organizuar nga iniciativa qytetare “Ta shpëtojmë Kodrën e Diellit” janë mbledhur te Teleferiku – Kodra e Diellit për të protestuar kundër shkatërrimit të kësaj qendre turistike.

Protestuesit kërkojnë mobilizim dhe kërkojnë përgjegjësi nga Qeveria, që t’i ndërmarrë hapat e nevojshme drejt zgjidhjes së përhershme të problemeve në Kodrën e Diellit.

© ZHURNAL 12.01.2019, 12:03 | T.E. | 3,345 I LEXUAR
"Kopjimi i kësaj përmbajtjeje ose një pjese të saj pa ndonjë marrëveshje të arritur me redaksinë e ZHURNAL.mk, do të thotë se pranoni kushtet për kopjim, të cilat janë publikuar KËTU."