Paris, shpërthim në qendër, disa të plagosur
bota
Paris, shpërthim në qendër, disa të plagosur

Paris, shpërthim në qendër, disa të plagosur

Një shpërthim i fuqishëm është shënuar në qendër të Parisit mëngjesin e së shtunës. Lajmi është konfirmuar nga policia, e cila thotë se shpërthimi ndodhi në Rue de Trevise. Si pasojë e kësaj është shkaktuar zjarr dhe panik në zonë. Imazhet pas shpërthimit janë postuar në Tëitter dhe duken dëme të shumta.

Policia i bën thirrje qytetarëve të qëndrojnë larg zonës ku ndodhi shpërthimi. Të dhënat paraprake flasin për disa të plagosur por zyrtarisht ende nuk ka gjë të konfirmuar. Informacionet e para tregojnë se shpërthimi mund të jetë shkaktuar nga një rrjedhje gazi.

© ZHURNAL 12.01.2019, 11:46 | T.E. | 1,176 I LEXUAR
"Kopjimi i kësaj përmbajtjeje ose një pjese të saj pa ndonjë marrëveshje të arritur me redaksinë e ZHURNAL.mk, do të thotë se pranoni kushtet për kopjim, të cilat janë publikuar KËTU."