Promovim: “Kalorësit e Dardanisë” e Gani Mehmetajt (Video)
kulture
Promovim: “Kalorësit e Dardanisë” e Gani Mehmetajt (Video)

Promovim: “Kalorësit e Dardanisë” e Gani Mehmetajt (Video)

U vlerësua se romani tejkalon parametrat e një tregimi historik e artistik Shkrimtari Gani Mehmetaj ka promovuar romanin e tij më të ri të titulluar “Kalorësit e Dardanisë”.

Në përurimin e këtij romani u tha se “Kalorësit e Dardanisë” tejkalon parametrat e një tregimi historik e artistik. /21Media

© ZHURNAL 12.01.2019, 10:23 | E.D. | 1,612 I LEXUAR
"Kopjimi i kësaj përmbajtjeje ose një pjese të saj pa ndonjë marrëveshje të arritur me redaksinë e ZHURNAL.mk, do të thotë se pranoni kushtet për kopjim, të cilat janë publikuar KËTU."

 

Më të lexuar
 
Ziadin Sela "kryeministër" e Ali Ahmeti lider i opozitës, thotë anketa më e re ?!
Blerim Reka në vitin 2015 në Kongresin tematik të BDI-së: "Presidenti s'ka kompetenca dhe duhet të jetë konsensual"
Ahmeti:  “Arnautët kanë respekt në Turqi”, për Selën - kanë ikur kohat e folklorizmave!
Emrat Forumi i gruas i BDI-së zgjodhi kryesinë e re, ja kush janë
Burime pran BDI-së për Zhurnal: Lëvizja Besa e Bilall Kasamit, se Hazbi Lika mund të kalon në partin e tyre, vetëm një ëndërr me sy qel
Ekskluzive: Siljanovska e VMRO-së qëndron në shtabin zgjedhor të Blerim Rekës në Çarshinë e Shkupit
Lajmi i fundit Aksident i rëndë në dalje të Shkupit, lëndohen 4 femra, njëra shtatëzënë
Ndërroi jetë Alajdin Demiri
Kryeministri Zaev ka një lajm të mirë për pagat