Kocias: Maqedonia e Veriut, mirë se erdhe në jetën tonë
maqedonia
Kocias: Maqedonia e Veriut, mirë se erdhe në jetën tonë

Kocias: Maqedonia e Veriut, mirë se erdhe në jetën tonë

Athinë, 11 janar - Ish-ministri i Punëve të Jashtme i Greqisë, Nikos Koxijas, pas votimit të ndryshimeve kushtetuese ka biseduar me kryeministrin e Maqedonisë dhe m shefin e diplomacisë së Maqedonisë ndërsa përmes profilit të tij zyrtar në Tuiter i dëshiroi mirëseardhje Maqedonisë së Veriut, njofton korrespondentja e MIA-s nga Athina.

“Bisedova me Zoranin dhe Nikollën. I përkujtuam vështirësitë, lodhjen, tensionet, besimin dhe shpresat që i kaluam duke punuar për marrëveshjen. Ëndërruam të ardhmen e përbashkët për dy popujt. Maqedonia e Veriut, mirë se erdhe në jetën tonë. Historia duhet të jetë shkollë dhe jo burg”, shkroi në Tuiter, ish-ministri i Punëve të Jashtme i Greqisë, Nikos Koxijas.

© ZHURNAL 11.01.2019, 22:28 | T.E. | 4,613 I LEXUAR
"Kopjimi i kësaj përmbajtjeje ose një pjese të saj pa ndonjë marrëveshje të arritur me redaksinë e ZHURNAL.mk, do të thotë se pranoni kushtet për kopjim, të cilat janë publikuar KËTU."