Xhaferi: Vendimet për ndryshimet nuk kalojnë tek Presidenti i shtetit, i miraton Parlamenti
maqedonia
Xhaferi: Vendimet për ndryshimet nuk kalojnë tek Presidenti i shtetit, i miraton Parlamenti

Xhaferi: Vendimet për ndryshimet nuk kalojnë tek Presidenti i shtetit, i miraton Parlamenti

Shkup, 11 janar – Pas miratimit të ndryshimeve kushtetuese kryeparlamentari Talat Xhaferi është prononcuar për mediat duke dhënë kështu disa sqarime në lidhje me këto ndryshime.

Xhaferi ka shuar kureshtjen duke thënë se vendimet për ndryshimin e kushtetutës së vendit i miraton parlamenti dhe të njejtat nuk duhet të kalojnë përmes presidencës.

© ZHURNAL 11.01.2019, 21:33 | T.E. | 31,278 I LEXUAR
"Kopjimi i kësaj përmbajtjeje ose një pjese të saj pa ndonjë marrëveshje të arritur me redaksinë e ZHURNAL.mk, do të thotë se pranoni kushtet për kopjim, të cilat janë publikuar KËTU."