Dimitrov: Kemi bërë të pamundurën për të treguar se mrekullitë janë të mundshme
maqedonia
Dimitrov: Kemi bërë të pamundurën për të treguar se mrekullitë janë të mundshme

Dimitrov: Kemi bërë të pamundurën për të treguar se mrekullitë janë të mundshme

Shkup, 11 janar – E kemi bërë të pamundurën duke treguar se mrekullitë janë të mundëshme, në raste shumë të vështira kemi zgjedhur problemin e pavarësisë që Maqedoninë e ka bërë të shkojë shumë prapa, kështu ka shkruar shefi i diplomacisë Nikola Dimitrov pas miratimit të ndryshimeve kushtetuese.

“E morëm si përgjegjësi për gjeneratën tonë, që të fuqizojmë vendin dhe të bëjmë kushte më të mira dhe të ardhme më të sigurtë për gjeneratat e reja, e kemi mbajtur më të rëndësishmen identitetin, a vendin tonë do e kufizojmë me fqinjët tanë”, ka shkruar mes tjerave Dimitrov.

© ZHURNAL 11.01.2019, 21:29 | T.E. | 2,090 I LEXUAR
"Kopjimi i kësaj përmbajtjeje ose një pjese të saj pa ndonjë marrëveshje të arritur me redaksinë e ZHURNAL.mk, do të thotë se pranoni kushtet për kopjim, të cilat janë publikuar KËTU."