Basha: Hap i sigurt drejt konsolidimit të rajonit
maqedonia
Basha: Hap i sigurt drejt konsolidimit të rajonit

Basha: Hap i sigurt drejt konsolidimit të rajonit

Tiranë, 11 janar - Kreu i PD Lulzim Basha ka përshëndetur miratimin e ndryshimeve kushtetuese nga Kuvendi i Maqedonisë duke u quajtur zyrtarisht Republika e Maqedonisë Veriore.

Basha tha se ky është një hap shumë me rëndësi, drejt konsolidimit të rajonit.

Statusi:

Përshëndes votimin e ndryshimeve kushtetuese nga Parlamenti i Maqedonisë Veriore.

Ky akt i përgjegjshmërisë së lartë politike është një hap historik për konsolidimin e rajonit si pjesë e familjes Euroatlantike që forcon paqen, sigurinë dhe vlerat demokratike.

© ZHURNAL 11.01.2019, 21:22 | T.E. | 1,616 I LEXUAR
"Kopjimi i kësaj përmbajtjeje ose një pjese të saj pa ndonjë marrëveshje të arritur me redaksinë e ZHURNAL.mk, do të thotë se pranoni kushtet për kopjim, të cilat janë publikuar KËTU."