Mickoski cakton seancë të Komitetit Ekzekutiv të VMRO-DPMNE-së
maqedonia
Mickoski cakton seancë të Komitetit Ekzekutiv të VMRO-DPMNE-së

Mickoski cakton seancë të Komitetit Ekzekutiv të VMRO-DPMNE-së

Shkup, 11 janar - Për sot pasdite, kryetari i VMRO-DPMNEsë, Hristijan Mickoski ka thirrur seancë të Komitetit Ekzekutiv të Partisë dhe takim me grupin parlamentar të VMRO-DPMNE-së.

Gjatë ditës, ata do të mbajnë rregullisht takime për të diskutuar për situatën aktuale lidhur me ndryshimet kushtetuese.

Nga VMRO-DPMNE njoftojnë se kanë presione të ashpër nga qeveria dhe kryeministri Zaev për sigurimin e shumicën së votave për ndryshimet kushtetuese.

© ZHURNAL 11.01.2019, 13:09 | Xh.I. | 2,157 I LEXUAR
"Kopjimi i kësaj përmbajtjeje ose një pjese të saj pa ndonjë marrëveshje të arritur me redaksinë e ZHURNAL.mk, do të thotë se pranoni kushtet për kopjim, të cilat janë publikuar KËTU."