Qëllohet për vdekje tetë herë, reperi i njohur homoseksual (Foto)
showbiz
Qëllohet për vdekje tetë herë, reperi i njohur homoseksual (Foto)

Qëllohet për vdekje tetë herë, reperi i njohur homoseksual (Foto)

Reperi dhe mbrojtësi i hapur i komunitetit LGBT, Kevin Fret, është qëlluar për vdekje në Porto Riko.

Fret ishte 24 vjeçar dhe përshkruhej si artisti i parë homoseksual në muzikën latine Trap, njofton Klan Kosova.

Ai u vra në kryeqytetin San Juan, mëngjesin e së enjtes kanë bërë të ditur autoritetet lokale.

Artisti Fret u qëllua tetë herë, ndërsa po hipte në një motoçikletë në rrugë, dhe u godit në kokë po ashtu.

Vdekja e tij sjell numrin e vrasjeve në Porto Riko këtë vit në 22, shtoi policia.

© ZHURNAL 11.01.2019, 13:19 | E.D. | 486 I LEXUAR
"Kopjimi i kësaj përmbajtjeje ose një pjese të saj pa ndonjë marrëveshje të arritur me redaksinë e ZHURNAL.mk, do të thotë se pranoni kushtet për kopjim, të cilat janë publikuar KËTU."