Nokia 6.2, pajisja e parë e kompanisë më 2019
teknologji
Nokia 6.2, pajisja e parë e kompanisë më 2019

Nokia 6.2, pajisja e parë e kompanisë më 2019

Me fillimin e vitit të ri kanë nisur edhe përgatitjet e prodhuesve të telefonave për valën e re të pajisjeve. Këtu përjashtim s’bën as HMD Global.

Kompania duket se ka gati pasuesin e Nokia 6.1, që do të quhet Nokia 6.2.

Sipas “GSMArena”, telefoni do të ketë ekran 6.2-inçësh, procesor Snapdragon 632 dhe 4 ose 6 GB RAM. Kamera kryesore e telefonit do të jetë 16 MP.

Pajisja pritet të debutojë në Kinë gjatë janarit ose shkurtit.

© ZHURNAL 11.01.2019, 12:54 | E.D. | 1,456 I LEXUAR
"Kopjimi i kësaj përmbajtjeje ose një pjese të saj pa ndonjë marrëveshje të arritur me redaksinë e ZHURNAL.mk, do të thotë se pranoni kushtet për kopjim, të cilat janë publikuar KËTU."

 

Më të lexuar
 
ZHURNAL MËSON Gjykatësja e vendimit për BFI-në përfundon në spital!
LAJMI I FUNDIT Policia largon me dhunë kryetarin e vetshpallur nga BFI-ja
Milloshoski: Funksionar i lartë në Kuvend kërkon ndryshime në BFI, Grubi: Kryetarin e BFI-së nuk e vendos gjykata!
Kujt ia drejtoi Shekerinska "ofendimin" ? "Paramendoni me kë u deshtë të ulemi të bisedojmë, ndërsa nuk dëshironim as t’i shihnim"!
Zekiri: Puna shkon për dreq kur Grubi flet për drejtësi; Grubi: Me fjalet tua po ia minuson votat Pendarovskit, më mirë rri heshtë
Rexhepi-Zejd: Opozita shqiptare ka bërë dy mashtrime politike në zgjedhjet presidenciale
Zhurnal mëson Në "spastrimin" e Zaevit do të përfshihen edhe Ministra të BDI-së
Ekskluzive Dokumenti në të cilin thirren puçistët është “i falsifikuar”, BFI akuzon Muhamed Zeqirin për skenar
Zhurnal mëson Puçistët sërish në mënyrë joligjore futen në objektin e BFI-së?!