Vdes aktori i famshëm bollivudian, Kader Khan
kulture
Vdes aktori i famshëm bollivudian, Kader Khan

Vdes aktori i famshëm bollivudian, Kader Khan

Aktori i Bollywoodit, Kader Khan, ka vdekur në moshën 81 vjeçare, pas një sëmundjeje në një spital në Kanada, tha familja e tij.

Khan, gjithashtu një skenarist, u pranua në një spital në Toronto ku u trajtua për sëmundjet e që lidhën me moshën shtyrë duke përfshirë sëmundjen e frymëmarrjes, njoftoi të martën All-India.

Ritet e fundit të Khan do të kryhen në Kanada, pasi familja e tij është e vendosur atje, djali i tij Sarfaraz tha për mediat indiane, njofton Klan Kosova.

Për vdekjen e tij ngushëlluan kryeministri Narendra Modi dhe personalitetet më të mira të Bollyëood-it.

© ZHURNAL 01.01.2019, 11:00 | E.D. | 1,836 I LEXUAR
"Kopjimi i kësaj përmbajtjeje ose një pjese të saj pa ndonjë marrëveshje të arritur me redaksinë e ZHURNAL.mk, do të thotë se pranoni kushtet për kopjim, të cilat janë publikuar KËTU."