Prezantohet Redmi Note 7 me kamerë 48 MP (Foto)
teknologji
Prezantohet Redmi Note 7 me kamerë 48 MP (Foto)

Prezantohet Redmi Note 7 me kamerë 48 MP (Foto)

Lei Jun, shef ekzekutiv i Xiaomit, ka prezantuar sot telefonin e ri Redmi Note 7, raporton GSMArena.

Ky telefon ka kamerë prej 48 megapiksel me sensor Samsung ISOCELL Bright GM1, e me procesor Snapdragon 660, derisa vjen me një çmim prej 150 dollarë (rreth 130 euro), transmeton Koha.net.

Procesori i tij Qualcomm mund të jetë paksa i vjetër, mirëpo është mjaft i shpejtë me CPU-në është 2.2 GHz.

Ka tre modele të memories Redmi Note 7 - 3/32 GB, 4/64 GB, dhe 6/64 GB, e gjithashtu ka kartë microSD.

Bateria e tij është 4,000 mAh, derisa Lei Jun thotë se nga 0 në 100 mbushet për 1 orë e 43 minuta.

Paraporositë tashmë kanë nisur, me dërgesat që janë planifikuar për në 15 janar.

 

© ZHURNAL 11.01.2019, 10:00 | E.D. | 1,609 I LEXUAR
"Kopjimi i kësaj përmbajtjeje ose një pjese të saj pa ndonjë marrëveshje të arritur me redaksinë e ZHURNAL.mk, do të thotë se pranoni kushtet për kopjim, të cilat janë publikuar KËTU."

 

Më të lexuar
 
ZHURNAL MËSON Gjykatësja e vendimit për BFI-në përfundon në spital!
LAJMI I FUNDIT Policia largon me dhunë kryetarin e vetshpallur nga BFI-ja
Milloshoski: Funksionar i lartë në Kuvend kërkon ndryshime në BFI, Grubi: Kryetarin e BFI-së nuk e vendos gjykata!
Kujt ia drejtoi Shekerinska "ofendimin" ? "Paramendoni me kë u deshtë të ulemi të bisedojmë, ndërsa nuk dëshironim as t’i shihnim"!
Zekiri: Puna shkon për dreq kur Grubi flet për drejtësi; Grubi: Me fjalet tua po ia minuson votat Pendarovskit, më mirë rri heshtë
Rexhepi-Zejd: Opozita shqiptare ka bërë dy mashtrime politike në zgjedhjet presidenciale
Zhurnal mëson Në "spastrimin" e Zaevit do të përfshihen edhe Ministra të BDI-së
Ekskluzive Dokumenti në të cilin thirren puçistët është “i falsifikuar”, BFI akuzon Muhamed Zeqirin për skenar
Zhurnal mëson Puçistët sërish në mënyrë joligjore futen në objektin e BFI-së?!