Tahiri: Qeveria me PSD-në i ka 63 vota në Kuvend
kosova
Tahiri: Qeveria me PSD-në i ka 63 vota në Kuvend

Tahiri: Qeveria me PSD-në i ka 63 vota në Kuvend

Koordinatori nacional për reforma në Qeverinë e Kosovës, Besnik Tahiri ka thënë se Qeveria ka një marrëveshje me PSD-në dhe së bashku në Kuvendin e Kosovës i kanë 63 vota.

Tahiri në “Debat Plus” me Ermal Pandurin në RTV Dukagjini, ka thënë se marrëveshja me PSD-në është publike.

“Kemi një marrëveshje me PSD-në për buxhet dhe kjo marrëveshje është publike”, tha ai.

Zyrtari i AAK-së ka thënë se nuk ka qeveri në Kosovës që nga koha e pasluftës që ka kryer punë më të mëdha se kjo e Ramush Haradinajt.

© ZHURNAL 10.01.2019, 22:34 | T.E. | 1,579 I LEXUAR
"Kopjimi i kësaj përmbajtjeje ose një pjese të saj pa ndonjë marrëveshje të arritur me redaksinë e ZHURNAL.mk, do të thotë se pranoni kushtet për kopjim, të cilat janë publikuar KËTU."

 

Më të lexuar
 
Blerim Reka në vitin 2015 në Kongresin tematik të BDI-së: "Presidenti s'ka kompetenca dhe duhet të jetë konsensual"
ZHURNAL MËSON Gjykatësja e vendimit për BFI-në përfundon në spital!
LAJMI I FUNDIT Policia largon me dhunë kryetarin e vetshpallur nga BFI-ja
Milloshoski: Funksionar i lartë në Kuvend kërkon ndryshime në BFI, Grubi: Kryetarin e BFI-së nuk e vendos gjykata!
Kujt ia drejtoi Shekerinska "ofendimin" ? "Paramendoni me kë u deshtë të ulemi të bisedojmë, ndërsa nuk dëshironim as t’i shihnim"!
Rexhepi-Zejd: Opozita shqiptare ka bërë dy mashtrime politike në zgjedhjet presidenciale
Tërmet dridhë Maqedoninë e Veriut
Ekskluzive Dokumenti në të cilin thirren puçistët është “i falsifikuar”, BFI akuzon Muhamed Zeqirin për skenar
Editorial 79.915 vota, dështim apo sukses për Blerim Rekën, ASH-në e Lëvizjen Besa ?!