Presidenti i Venezuelës, Maduro betohet për mandatin e dytë
bota
Presidenti i Venezuelës, Maduro betohet për mandatin e dytë

Presidenti i Venezuelës, Maduro betohet për mandatin e dytë

Nicolás Maduro është betuar për mandatin e dytë si president i Venezuelës, pavarësisht kritikave se rizgjedhja e tij ishte e jashtëligjshme.

Kritikët kanë shprehur shqetësimet e tyre për manipulim të votave gjatë zgjedhjeve që e nxorën atë president, shkruan BBC News, transmeton Klan Kosova.

Ndërsa Shtetet e Bashkuara dhe Bashkimi Europian kanë thënë se nuk do ta njihnin presidencën e Nicolás Maduro.

© ZHURNAL 10.01.2019, 18:35 | T.E. | 992 I LEXUAR
"Kopjimi i kësaj përmbajtjeje ose një pjese të saj pa ndonjë marrëveshje të arritur me redaksinë e ZHURNAL.mk, do të thotë se pranoni kushtet për kopjim, të cilat janë publikuar KËTU."