Gjellë me perime
Gjellë me perime
receta
receta
Gjellë me perime
Gjellë me perime

Gjellë me perime

Përbërësit

1 kg mish

të vogla qepë

6 copa hudhër

1 spec i gjelber

1 spec i kuq

3 domate

2 lugë vaj vegjetal

kripë

Biber i zi

 

 

Hapat

1

Në një tenxhere e vendosim mishin dhe rreth 10-15 minuta e fërgojmë me pak vaj vegjetal.

 

2

Qepën e qërojmë, domatet i premë në copa të vogla së bashku me hudhrën, specat, erëzat dhe 1 gotë ujë të vakët.

 

3

Gjellën e ziejmë rreth 25 minuta në zjarr të ulët dhe pas zierjës së nevojshme e ndajmë nëpër pjata.

 

4

Ju bëftë mirë!

© ZHURNAL 11.10.2018, 13:05 | Z.H. | 1,422 I LEXUAR
"Kopjimi i kësaj përmbajtjeje ose një pjese të saj pa ndonjë marrëveshje të arritur me redaksinë e ZHURNAL.mk, do të thotë se pranoni kushtet për kopjim, të cilat janë publikuar KËTU."

 

Gjellë me perime

Përbërësit

1 kg mish

të vogla qepë

6 copa hudhër

1 spec i gjelber

1 spec i kuq

3 domate

2 lugë vaj vegjetal

kripë

Biber i zi

 

 

Hapat

1

Në një tenxhere e vendosim mishin dhe rreth 10-15 minuta e fërgojmë me pak vaj vegjetal.

 

2

Qepën e qërojmë, domatet i premë në copa të vogla së bashku me hudhrën, specat, erëzat dhe 1 gotë ujë të vakët.

 

3

Gjellën e ziejmë rreth 25 minuta në zjarr të ulët dhe pas zierjës së nevojshme e ndajmë nëpër pjata.

 

4

Ju bëftë mirë!

© ZHURNAL 11.10.2018, 13:05 | Z.H. | 1,659 I LEXUAR
"Kopjimi i kësaj përmbajtjeje ose një pjese të saj pa ndonjë marrëveshje të arritur me redaksinë e ZHURNAL.mk, do të thotë se pranoni kushtet për kopjim, të cilat janë publikuar KËTU."