Ministri Fazliu: Kjo është rruga e zhvillimit dhe e nxitjes së rritjes së prodhimit në vend
maqedonia
Ministri Fazliu: Kjo është rruga e zhvillimit dhe e nxitjes së rritjes së prodhimit në vend

Ministri Fazliu: Kjo është rruga e zhvillimit dhe e nxitjes së rritjes së prodhimit në vend

Studeniçan, 25 shtator – Sot dy ministrant Fazliu dhe Spasovski kanë vizituar kompaninë Burdem Plastik që meret me prodhimin e plastikave.

Ishte një kënaqësi e veçantë sot bashkë me ministrin e punëve të brendshme z. Oliver Spasovski ishim për të vizituar kompaninë Burdem Plastik në Studeniçan, një kompani mjaft e njohur, një kompania lider në fushën e prodhimit të produkteve nga plastika. Një kompani që eksporton në gati të gjithë vendet e rajonit dhe në disa shtete të Evropës, me produkte të standardeve të certifikuara evropiane. Jemi këtu për të dhënë mbështetje maksimale për këtë aktivitet dhe për biznesin në përgjithësi, për biznesin që prodhon, për biznesin që punëson dhe që plotëson të gjitha kushtet e sigurisë dhe të standardeve në punë”. Kjo është rruga e zhvillimit dhe e nxitjes së rritjes së prodhimit në vend”, ka thënë kështu ministry Fazliu.

© ZHURNAL 25.09.2018, 21:59 | T.E. | 1,723 I LEXUAR
"Kopjimi i kësaj përmbajtjeje ose një pjese të saj pa ndonjë marrëveshje të arritur me redaksinë e ZHURNAL.mk, do të thotë se pranoni kushtet për kopjim, të cilat janë publikuar KËTU."