Sulm me 30 plumba mbi një veturë përballë shkollës "25 Maji" në Hasanbeg
kronika
Sulm me 30 plumba mbi një veturë përballë shkollës "25 Maji" në Hasanbeg

Sulm me 30 plumba mbi një veturë përballë shkollës "25 Maji" në Hasanbeg

Disa sulmues me armë gjysmë automatike kanë gjuajtur më tepër se 30 plumba mbi një veturë në lëvizje mbrëmë në lagjen Hasanbeg të Shkupit, njofton Zhurnal.

Incidenti kishte ndodhur në rrugën "Alija Avdoviq" përballë shkollës fillore "25 Maji".

Janë lënduar dy persona, shoferi dhe një kalimtar rasti.

Sipas dëshmitarëve okularë vetura gjegjësisht sulmuesit menjëherë kanë braktisur vendin e ngjarjes, ndërsa e njejta nuk ka patur targa regjistrimi.

Sipas të dhënave jozyrtare bëhet fjalë për hakmarje.

Dy të rinjtë ndaj të cilëve është gjuajtur menjëherë janë transportuar në spitalin e qytetit ndërsa më pas njëri prej tyre është transferuar në Qendrën Klinike "Nënë Tereza" ku i është nënshtruar një ndërhyrjeje kirurgjike.

Nga policia ende nuk ka të dhëna zyrtare për rastin në fjalë./Zhurnal.mk

© ZHURNAL 24.09.2018, 12:22 | Z.H. | 18,841 I LEXUAR
"Kopjimi i kësaj përmbajtjeje ose një pjese të saj pa ndonjë marrëveshje të arritur me redaksinë e ZHURNAL.mk, do të thotë se pranoni kushtet për kopjim, të cilat janë publikuar KËTU."