Aksion policor në City Mall në Shkup, kapen armë dhe drogë në dy makina?!
kronika
Aksion policor në City Mall në Shkup, kapen armë dhe drogë në dy makina?!

Aksion policor në City Mall në Shkup, kapen armë dhe drogë në dy makina?!

Shkup, 21 shtator - Një aksion i madh policor mbrëmë është zhvilluar në qendrën tregtare City Mall në Shkup, ku në dy makina të parkuara në parkingun nëntokësor të kësaj qendre janë gjetur sasi të konsiderueshme të armëve dhe drogës, shkruan portali Infomax.

Lajmi i këtillë ende i pakonfirmuar nga organet policore, me pompozitet të madh është lansuar vetëm nga ky portal maqedonas.

Sipas portalit, në këtë aksion janë kapur shqiptarë të rrethinës së Shkupit, të cilët ende pa u konfirmuar asgjë në mënyrë zyrtare shpallen si kriminelë dhe kontrabandues droge, ku përmenden edhe emra. Nga policia nuk ka asgjë zyrtare, por një gjë e tillë nuk është konfirmuar as edhe nga sigurimi i qendrës tregtare. 

© ZHURNAL 21.09.2018, 09:49 | D.J. | 7,229 I LEXUAR
"Kopjimi i kësaj përmbajtjeje ose një pjese të saj pa ndonjë marrëveshje të arritur me redaksinë e ZHURNAL.mk, do të thotë se pranoni kushtet për kopjim, të cilat janë publikuar KËTU."