Aksion policor në City Mall në Shkup, kapen armë dhe drogë në dy makina?!
kronika
Aksion policor në City Mall në Shkup, kapen armë dhe drogë në dy makina?!

Aksion policor në City Mall në Shkup, kapen armë dhe drogë në dy makina?!

Shkup, 21 shtator - Një aksion i madh policor mbrëmë është zhvilluar në qendrën tregtare City Mall në Shkup, ku në dy makina të parkuara në parkingun nëntokësor të kësaj qendre janë gjetur sasi të konsiderueshme të armëve dhe drogës, shkruan portali Infomax.

Lajmi i këtillë ende i pakonfirmuar nga organet policore, me pompozitet të madh është lansuar vetëm nga ky portal maqedonas.

Sipas portalit, në këtë aksion janë kapur shqiptarë të rrethinës së Shkupit, të cilët ende pa u konfirmuar asgjë në mënyrë zyrtare shpallen si kriminelë dhe kontrabandues droge, ku përmenden edhe emra. Nga policia nuk ka asgjë zyrtare, por një gjë e tillë nuk është konfirmuar as edhe nga sigurimi i qendrës tregtare. 

© ZHURNAL 21.09.2018, 09:49 | D.J. | 7,459 I LEXUAR
"Kopjimi i kësaj përmbajtjeje ose një pjese të saj pa ndonjë marrëveshje të arritur me redaksinë e ZHURNAL.mk, do të thotë se pranoni kushtet për kopjim, të cilat janë publikuar KËTU."

 

Më të lexuar
 
Ziadin Sela "kryeministër" e Ali Ahmeti lider i opozitës, thotë anketa më e re ?!
Blerim Reka në vitin 2015 në Kongresin tematik të BDI-së: "Presidenti s'ka kompetenca dhe duhet të jetë konsensual"
Tërmet dridhë Maqedoninë e Veriut
Rexhepi-Zejd: Opozita shqiptare ka bërë dy mashtrime politike në zgjedhjet presidenciale
Editorial 79.915 vota, dështim apo sukses për Blerim Rekën, ASH-në e Lëvizjen Besa ?!
Ekskluzive: Siljanovska e VMRO-së qëndron në shtabin zgjedhor të Blerim Rekës në Çarshinë e Shkupit
BDI përsëri mposht Aleancën dhe Besën në Dibër
LIVE: Ali Ahmeti: Unë ofrova kandidat të përbashkët shqiptar, Ziadini dhe Bilalli e refuzuan me përbuzje
Spasovski: Humbën një kolegë të ndershëm