Dënohet me 1000 euro eksperti i cili nuk erdhi në gjykim për lëndën e PSP-së
maqedonia
Dënohet me 1000 euro eksperti i cili nuk erdhi në gjykim për lëndën e PSP-së

Dënohet me 1000 euro eksperti i cili nuk erdhi në gjykim për lëndën e PSP-së

Shkup, 21 shtator - Ekspertja Pavlina Stojanova duhet të paguajë 1000 euro, ndërsa 2000 Shoqëria për ekspertizë “Forernzik Ekspets DOO” për shkak se më herët nuk u paraqitën në seancën gjyqësore për rastin “Treqind”, konfirmojnë për “Makfax” nga Gjykata Penale në Shkup.

Ekspertja Stojanova është ekspert gjykate për punë materiale, financiare dhe kontabilitet, i angazhuar nga avokati i të akuzuarit.

“Bëhet fjalë për vendime të cilët janë pjesë e lëndës nga prokuroria e emëruar si “Treqind” me të cilën dënohet me gjobë në të holla personi juridik dhe eksperti për shkak të mos ardhjes së tyre në seancën e caktuar dëgjimore dhe për shkak të së cilës është anuluar seanca”, thonë nga Gjykata.

Stojanova dhe drejtuesi i Shoqërisë për ekspertizë kanë ngritur ankesë deri këshilli penal, e cila e ka konfirmuar vendimin e dënimit të tyre. Pastaj ato kanë ngritur ankesë edhe në Gjykatën e Apelit, të cilët deri më tani nuk kanë marr vendim.

© ZHURNAL 21.09.2018, 09:38 | Xh.I. | 766 I LEXUAR
"Kopjimi i kësaj përmbajtjeje ose një pjese të saj pa ndonjë marrëveshje të arritur me redaksinë e ZHURNAL.mk, do të thotë se pranoni kushtet për kopjim, të cilat janë publikuar KËTU."

 

Më të lexuar
 
Ziadin Sela "kryeministër" e Ali Ahmeti lider i opozitës, thotë anketa më e re ?!
Blerim Reka në vitin 2015 në Kongresin tematik të BDI-së: "Presidenti s'ka kompetenca dhe duhet të jetë konsensual"
Tërmet dridhë Maqedoninë e Veriut
Rexhepi-Zejd: Opozita shqiptare ka bërë dy mashtrime politike në zgjedhjet presidenciale
Editorial 79.915 vota, dështim apo sukses për Blerim Rekën, ASH-në e Lëvizjen Besa ?!
Ekskluzive: Siljanovska e VMRO-së qëndron në shtabin zgjedhor të Blerim Rekës në Çarshinë e Shkupit
BDI përsëri mposht Aleancën dhe Besën në Dibër
LIVE: Ali Ahmeti: Unë ofrova kandidat të përbashkët shqiptar, Ziadini dhe Bilalli e refuzuan me përbuzje
Spasovski: Humbën një kolegë të ndershëm