LSDM: Ndryshimet kushtetuese do të realizohen në frymën e marrëveshjes me Greqinë
maqedonia
LSDM: Ndryshimet kushtetuese do të realizohen në frymën e marrëveshjes me Greqinë

LSDM: Ndryshimet kushtetuese do të realizohen në frymën e marrëveshjes me Greqinë

Shkup, 21 shtator – Janë të pabaza akuzat e VMRO-së për falsifikimet historike, ndryshimet kushtetuese do të realizohen pas Referendumit në frymën e marrëveshjes me Greqinë dhe do të garantojnë identitetin maqedonas, reagojnë kështu nga LSDM.

VMRO në shitje e ka vendosur edhe veprimin e saj destruktiv, Mickoski ende ka kohë që të bëj thirje anëtarësisë që të votojë për Maqedoninë europiane, VMRO jo vetëm që vazhdon të shpërndajë gënjeshtra por ka nisur të flas edhe të pavërteta për marrëveshjen që tashmë është bërë publike dhe pastron rrugën euroatlantike të vendit, thuhet në reagimin e LSDM-së.

© ZHURNAL 21.09.2018, 22:12 | T.E. | 2,441 I LEXUAR
"Kopjimi i kësaj përmbajtjeje ose një pjese të saj pa ndonjë marrëveshje të arritur me redaksinë e ZHURNAL.mk, do të thotë se pranoni kushtet për kopjim, të cilat janë publikuar KËTU."