Unitedi ka dërguar skautë për të përcjell Allanin
sport
Unitedi ka dërguar skautë për të përcjell Allanin

Unitedi ka dërguar skautë për të përcjell Allanin

Ylli brazilian i Napolit, Allan ka përfunduar në radarin e gjigantit anglez, Manchester Unitedit.

Manchester Unitedi po e vëzhgon progresin e Allanit te Napoli këtë sezon.

Allan kishte paraqitje të mira dhe ishte lojtar kyç edhe në skemat e Maurizio Sarrit sezonin e kaluar.

Sipas mediumit italian Calciomercato.com, Unitedi ka dërguar skautë në Itali për të ndjekur ndeshjet e Allanit.

Mesfushori konsiderohet lartë nga menaxher i Unitedit, Jose Mourinho, i cili mund të detyrohet të gjejë zëvendësuesin e Paul Pogbas më 2019.

© ZHURNAL 21.09.2018, 16:20 | D.J. | 386 I LEXUAR
"Kopjimi i kësaj përmbajtjeje ose një pjese të saj pa ndonjë marrëveshje të arritur me redaksinë e ZHURNAL.mk, do të thotë se pranoni kushtet për kopjim, të cilat janë publikuar KËTU."