ZHURNAL.MK ZHURNAL.KS ZHURNAL.AL

 

Auto
Cadillac mund të jetë duke punuar në një crossover me tri radhë ulësesh (Foto)

Mungon konfirmimi, por burime të besueshme e konsiderojnë ardhjen e crossoverit gjigant gjatë vitit që vjen

 

Pas punës së madhe me XT4 që është duke ecur mirë në treg, Cadillac duket i kënaqur dhe do të vazhdojë të punojë në ketë aspekt, transmeton Telegrafi.

Më keq nuk ka mbetur as XT5, por ka një hapësirë të madhe mes këtij crossoveri dhe Escalade me madhësi të plotë.

 

Së fundmi, është bërë e ditur se Cadillac është duke punuar në një crossover të ri me tri radhë ulësesh, që do të jetë kombinim i XT5 dhe Escalade.

 

Megjithëse ende nuk është materializuar asgjë, ka mundësi që ta shohim këtë makinë në fillim të vitit që vjen.

 

Raportohet se Cadillac i ka regjistruar emrat XT2 dhe XT8, ndërsa pritet të lansojë nga një veturë për çdo gjashtë muaj deri më 2021.

 

Brendi po punon që t’i zëvendësojë ATS dhe CTS, me CT4 dhe CT5, por ende nuk është duke e dhënë lajmin e madh për ndonjë makinë.

 

Presidenti i Cadillac, Steve Carlisle ka bërë të ditur se një makinën e rëndësishme do të lansohet në Detroit Auto Show, që zhvillohet në janarin e vitit 2019, ndërsa besohet se mund të jetë pikërisht ky crossover, që thuhet se mund të quhet XT6.

 

"Kopjimi i kësaj përmbajtjeje ose një pjese të saj pa ndonjë marrëveshje të arritur me redaksinë e ZHURNAL.mk, do të thotë se pranoni kushtet për kopjim, të cilat janë publikuar KËTU."
 21.09.2018, 16:58  | Z.H. | 279 i lexuar

 

 

 

Qeveria dhe organizatat mediatike për standardizimin e mediave të internetit

Shkup, 15 tetor - Përfaqësues të tre organizatave mediatike SHGM, SPGM dhe KEMM, të cilët e zhvillojnë iniciativën për krijimin e minimum kritereve në drejtim të mbrojtjes dhe promovim të profesionit në mediat e internetit, sot në takim me përfaqësuesit e Qeverisë informuan për idenë bazë dhe nevojën që të respektohen parime themelore të profesionit të gazetarëve në sferën e internetit.

Siç kumtuan nga shërbimi qeveritar për media, në takim morën pjesë ministri obliguar për komunikime, raportim dhe transparencë, Robert Popovski, këshilltari për marrëdhënie me opinionin të kryeministrit, Marjan Zabërçanec dhe zëdhënësi i Qeverisë Mile Boshnjakovski mbajnë takim pune me përfaqësuesit e SHGM-së, Naser Selmani, kryetaren e Këshillit drejtues të Këshillit për etikë të mediave, Katerina SInadinovska dhe kryetaren e Sindikatës së pavarur të gazetarëve dhe punonjësve mediatikë, Tamara Çausidis.

"Ministri Popovski në takim e përshëndeti inciativën, duke potencuar se organizatat janë në rrugë të duhur përmes vetërregullimit për t'i theksuar dhe konfirmuar paqartësitë, të cilat ekzistojnë në sferën e internet mediave me qëllim që të arrihen standardet etike", qëndron në kumtesë.

Në takimin e punës, organizatat mediatike gjithashtu i paralajmëruan aktivitetet e ardhshme lidhur me iniciativën, gjegjësisht miratim shtesë të kritereve dhe afatin kohor me qëllim që të gjitha palët e cenueshme të cilat punojnë në hapësirën e internetit në Maqedoni, të ketë periudhë për përshtatje.

"Qeveria e Republikës së Maqedonisë, qartë tregon se çdoherë do të jetë partnere e organizatave mediatike në aktivitetet e tyre të cilat janë shumë të rëndësishme, si për mediat dhe punonjësit mediatikë, ashtu edhe për interesin publik të qytetarëve në vend", theksohet në kumtesë. 

"Kopjimi i kësaj përmbajtjeje ose një pjese të saj pa ndonjë marrëveshje të arritur me redaksinë e ZHURNAL.mk, do të thotë se pranoni kushtet për kopjim, të cilat janë publikuar KËTU."
 15.10.2018, 16:35  | Z.H. | 87 i lexuar

© ZHURNAL.mk

MARKETINGU    |    IMPRESUM    |    KONTAKT    |    ARKIVA
AGJENCIA E LAJMEVE "ZHURNAL"
Fon: 02 3217 815, E-mail: info @ zhurnal.mk
© 2018 Agjencia e lajmeve "ZHURNAL"
Të gjitha të drejtat e përmbajtjes në këtë portal janë të rezervuara. Ndalohet ribotimi i përmbajtjes (lajmeve dhe të gjitha shkrimeve të tjera) pa lejen me shkrim të portalit "Zhurnal".
Çdo përdorues publik i përmbajtjes sonë pa autorizimin e posaçëm nga "Zhurnal" rrezikon të ballafaqohet me ligjin.