“Inter mund ta mposht Barcën”
sport
“Inter mund ta mposht Barcën”

“Inter mund ta mposht Barcën”

Eder beson se Interi janë “kundërshtarët kryesor të Juventusit në Serie A” dhe ata do të mund ta mposhtin Barcelonën në Ligën e Kampionëve këtë sezon

Inter u kthye nga humbja 1-0 për ta përmbysur Tottenhamin me rezultat 2-1 në ndeshjen e parë të Ligës së kampionëve dhe Eder beson se rezultati do të jetë një “pikë kthese” për ish klubin e tij në këtë sezon.

Kur e pashë golin e Vecinos në minutat shtesë kundër Tottenhamit, nuk me dukej reale ajo që po shihja”, tha ish sulmuesi i Nerazzurri, i cili tani luan në Kinë për Gazzetta dello Sport.

“Mu ngjallën emocionet e njëjta që i kisha pasur gjatë ndeshjes Lazio Inter. Në San Siro niveli i mbështetjes se tifozëve është i çmendur, ata po ashtu do të mund ta mposhtin aty edhe Barcelonën. Besoj që ata do ta kalojnë grupin”.

© ZHURNAL 21.09.2018, 11:10 | Xh.I. | 604 I LEXUAR
"Kopjimi i kësaj përmbajtjeje ose një pjese të saj pa ndonjë marrëveshje të arritur me redaksinë e ZHURNAL.mk, do të thotë se pranoni kushtet për kopjim, të cilat janë publikuar KËTU."