Qeni mbron të vegjlit e vet nga kobra
kuriozitete
Qeni mbron të vegjlit e vet nga kobra

Qeni mbron të vegjlit e vet nga kobra

Kjo video po bën xhiron e rrjetit. Ajo tregon momentin kur një qen po mundohet që të mbrojë të vegjlit e saj nga një prej gjarpërinjve më të frikshëm në botë, një kobra.

 

Nëna e qenve duket e dëshpëruar në përpjekjen e saj, pasi kobra i ka vrarë dy këlyshë të vegjël.

 

Megjithatë ajo nuk tërhiqet për të mbrojtur këlyshët e tjerë.

 

Videoja është bërë në Indi.

 

Dy burra përdorin një shufër hekuri për të larguar kobrën. Ata thanë se nuk mund ta bënin këtë gjë më shpejt, pasi kobra ishte shumë agresive dhe mund t’i kishte kafshuar edhe ata.

© ZHURNAL 21.09.2018, 14:46 | Z.H. | 353 I LEXUAR
"Kopjimi i kësaj përmbajtjeje ose një pjese të saj pa ndonjë marrëveshje të arritur me redaksinë e ZHURNAL.mk, do të thotë se pranoni kushtet për kopjim, të cilat janë publikuar KËTU."

 

Më të lexuar
 
Ziadin Sela "kryeministër" e Ali Ahmeti lider i opozitës, thotë anketa më e re ?!
Blerim Reka në vitin 2015 në Kongresin tematik të BDI-së: "Presidenti s'ka kompetenca dhe duhet të jetë konsensual"
Tërmet dridhë Maqedoninë e Veriut
Rexhepi-Zejd: Opozita shqiptare ka bërë dy mashtrime politike në zgjedhjet presidenciale
Editorial 79.915 vota, dështim apo sukses për Blerim Rekën, ASH-në e Lëvizjen Besa ?!
Ekskluzive: Siljanovska e VMRO-së qëndron në shtabin zgjedhor të Blerim Rekës në Çarshinë e Shkupit
BDI përsëri mposht Aleancën dhe Besën në Dibër
LIVE: Ali Ahmeti: Unë ofrova kandidat të përbashkët shqiptar, Ziadini dhe Bilalli e refuzuan me përbuzje
Spasovski: Humbën një kolegë të ndershëm