Referendumi, Ajdini: Fushata realisht e qetë dhe pozitive, qëllimi i të gjithëve është i njëjtë
maqedonia
Referendumi, Ajdini: Fushata realisht e qetë dhe pozitive, qëllimi i të gjithëve është i njëjtë

Referendumi, Ajdini: Fushata realisht e qetë dhe pozitive, qëllimi i të gjithëve është i njëjtë

Shkup, 20 shtator - Në përgjithësi fushata e Referendumit nga aspekti i vizualitetit dhe porosive të përgjithshme ka një vijë të përbashkët dhe kjo është ne rregull nëse marrim parasysh se qëllimi është i njëjtë, votimi pro referendumit, thotë në një prononcim për Zhurnal, analisti politik Gazmend Ajdini, duke folur mbi ecurin e deritanishme të fushatës së Referendumit dhe angazhimin e partive politike në të. 

"Nëse e shohim nga aspekti i komunikimit ose marrëdhënieve me publiku , ka dy aspekte që justifkojnë perceptimin e një fushatë paralele por jo divergjente. E para është që subjektet  politike të ndryshme ju drejtohen grupeve të ndryshme të audiencës dhe kjo logjikshëm do të thotë edhe aktivitete të veçanta  dhe  së dyti , kjo vet prej vetes do të thotë edhe porositë të dërguara të mos jenë të njëjta  por ngjashme", thotë për Zhurnal, Gazmend Ajdini, analist. 

Sipas tij, ajo që mund të konkludohet deri tani për vet fushatën pro referendumit është që kemi të bëjmë më një fushatë realisht të qetë dhe pozitive, ashtu dhe si duhet të jetë një fushatë pro këtij referendumi.

© ZHURNAL 20.09.2018, 13:00 | D.J. | 3,227 I LEXUAR
"Kopjimi i kësaj përmbajtjeje ose një pjese të saj pa ndonjë marrëveshje të arritur me redaksinë e ZHURNAL.mk, do të thotë se pranoni kushtet për kopjim, të cilat janë publikuar KËTU."