Nuhiu: Për lëshimet ndaj interesave shqiptare kemi reaguar, ata do të korigjohen!
maqedonia
Nuhiu: Për lëshimet ndaj interesave shqiptare kemi reaguar, ata do të korigjohen!

Nuhiu: Për lëshimet ndaj interesave shqiptare kemi reaguar, ata do të korigjohen!

Shkup, 18 shtator - Zv/Ministri i MPB-së, Agim Nuhiu në lidhje me leshimet ne Ministrinë e Brendshme shprehet se gjithmonë janë korrigjuar pas reagimeve institucionale.

"Kemi reaguar dhe reagojmë ndaj çdo lëshimi në kurriz të interesave shqiptare sepse ne jemi përfaqësuesit e natyrshëm të interesave të shqiptarëve në Ministrinë e Brendshme dhe me te drejtë opinioni shqiptarë thirret tek ne. Gjithëçka do të korigjohet!", thotë Nuhiu. 

Ky reagim i Nuhiut vjen pasi Spasovski promovoi tabelen në Hasanbeg vetëm në maqedonisht.

© ZHURNAL 18.09.2018, 14:48 | Xh.I. | 4,798 I LEXUAR
"Kopjimi i kësaj përmbajtjeje ose një pjese të saj pa ndonjë marrëveshje të arritur me redaksinë e ZHURNAL.mk, do të thotë se pranoni kushtet për kopjim, të cilat janë publikuar KËTU."