Promovim i projektit për zhvillim të qëndrueshëm të barabartë rajonal
ekonomi
Promovim i projektit për zhvillim të qëndrueshëm të barabartë rajonal

Promovim i projektit për zhvillim të qëndrueshëm të barabartë rajonal

Shkup, 14 shtator - Në Qeverinë e Republikës së Maqedonisë sot do të promovohet projekti për zhvillim të qëndrueshëm të barabartë rajonal.

Projekti zbatohet në bashkëpunimin me Agjencinë zvicerane për bashkëpunim dhe zhvillim.

Në ngjarje është paralajmëruar prania e zëvendëskryeministrit Koço Angjushev dhe e ministrit të Pushtetit Lokal, Suhejl Fazliu.

Angjushev paraprakisht, së bashku me ministren e Punës dhe Politikës Sociale, Milla Carovska, do të mbajë fjalim në debatin publik rreth propozim ligjit për praktikanizëm.

© ZHURNAL 14.09.2018, 09:05 | D.J. | 1,106 I LEXUAR
"Kopjimi i kësaj përmbajtjeje ose një pjese të saj pa ndonjë marrëveshje të arritur me redaksinë e ZHURNAL.mk, do të thotë se pranoni kushtet për kopjim, të cilat janë publikuar KËTU."