Shefi i diplomacisë gjermane Hajko Maas javën e ardhshme në Shkup
maqedonia
Shefi i diplomacisë gjermane Hajko Maas javën e ardhshme në Shkup

Shefi i diplomacisë gjermane Hajko Maas javën e ardhshme në Shkup

Shkup, 14 shtator - Shefi i diplomacisë gjermane, Hajko Maas të martën vjen për vizitë në Maqedoni.

Maas do të ketë takim me nikoqirin e tij Nikolla Dimitrov. Është paraparë mbajtje e panel diskutimit në të cilin do të marrë pjesë edhe Maas, ndërsa në të cilin do të flitet për rrugën evropiane të Maqedonisë.

Maas do të jetë funksionari i tretë gjerman i lartë i cili vjen në vend në dhjetë ditët e fundit në pritje të referendumit, të caktuar për më 30 shtator.

Kancelarja Angela Merkel ishte për vizitë në Shkup më 8 shtator në Ditën e Pavarësisë, ndërsa sot në vend është ministri për Evropën, Mihael Rot.

© ZHURNAL 14.09.2018, 18:25 | T.E. | 3,685 I LEXUAR
"Kopjimi i kësaj përmbajtjeje ose një pjese të saj pa ndonjë marrëveshje të arritur me redaksinë e ZHURNAL.mk, do të thotë se pranoni kushtet për kopjim, të cilat janë publikuar KËTU."

 

Më të lexuar
 
Ziadin Sela "kryeministër" e Ali Ahmeti lider i opozitës, thotë anketa më e re ?!
Blerim Reka në vitin 2015 në Kongresin tematik të BDI-së: "Presidenti s'ka kompetenca dhe duhet të jetë konsensual"
Tërmet dridhë Maqedoninë e Veriut
Rexhepi-Zejd: Opozita shqiptare ka bërë dy mashtrime politike në zgjedhjet presidenciale
Editorial 79.915 vota, dështim apo sukses për Blerim Rekën, ASH-në e Lëvizjen Besa ?!
Ekskluzive: Siljanovska e VMRO-së qëndron në shtabin zgjedhor të Blerim Rekës në Çarshinë e Shkupit
BDI përsëri mposht Aleancën dhe Besën në Dibër
LIVE: Ali Ahmeti: Unë ofrova kandidat të përbashkët shqiptar, Ziadini dhe Bilalli e refuzuan me përbuzje
Spasovski: Humbën një kolegë të ndershëm