ZHURNAL.MK ZHURNAL.KS ZHURNAL.AL
Arta Bilalli-Zendeli: Sundimi i së drejtës cak kah i cili duhet të orientohen organet e jurisprudencës
Referendumi, Ajdini: Fushata realisht e qetë dhe pozitive, qëllimi i të gjithëve është i njëjtë
Fushata e referendumit, partitë shqiptare kanë bërë më shumë se ç`duhet
Dullovi: Për fat të keq VMRO-DPMNE-ja ngjason sikur LSDM-ja para disa viteve

 

Lajme nga Maqedonia
Nuhiu i hapi Lojërat dhe takimet e pesëmbëdhjeta sportive të SPM-së në Ohër

UPDATE: 14.09.2018 18:20:00

### 14.09.2018 14:08:00

Nuhiu: Përzgjedhja dhe avansimet e kuadrove në MPB janë rezultat i profesionalizmit dhe meritokracisë


Shkup, 14 shtator - Përzgjedhja dhe avansimet e kuadrove në MPB janë rezultat i profesionalizmit dhe meritokracisë e jo i pazareve politike partiake,kështu thotë në një prononcim për Zhurnal, zëvendës kryeministri Agim Nuhiu, pas emërimeve të fundit të bëra në polici.

Sipas tij, mekanizmin e Vettingut e zbatuam gjatë përzgjedhjes së Kryeshefit të policisë në Tetovë muaj më parë - z. Amir Dalipi.

"Këto ditë përzgjodhëm po ashtu me anë të mekanizmit të Vettingut edhe Kryeshefin e policisë kriminalistike në Tetovë - kolegun Idriz Milaimi. Jami krenar që jemi të parët në shtet që zbatojmë Vettingun me bindje se vetëm kështu do të kemi polici në shërbim të shtetit dhe qytetarëve. Ju siguroj se përzgjedhja e Kryeshefit të policisë kriminalistike në Tetovë dhe avansimet tjera në MPB nuk janë rezultat i marreveshjeve politike partiake, por i profesionalizmit dhe meritokracisë", thekson zëvendës kryeministri Nuhiu.

 14.09.2018, 14:08  | T.E. | 2,185 i lexuar

 

"Kopjimi i kësaj përmbajtjeje ose një pjese të saj pa ndonjë marrëveshje të arritur me redaksinë e ZHURNAL.mk, do të thotë se pranoni kushtet për kopjim, të cilat janë publikuar KËTU."

 

 

 

Hasim Murtezani: Urgjentisht të vendoset sinjalizim në rrugën kryesore të Sarajit, të parandalohen dëmet

"Kopjimi i kësaj përmbajtjeje ose një pjese të saj pa ndonjë marrëveshje të arritur me redaksinë e ZHURNAL.mk, do të thotë se pranoni kushtet për kopjim, të cilat janë publikuar KËTU."
 20.09.2018, 21:12  | T.E. | 2.224 i lexuar

 

 

Doracaku për dhënien e provimit për patent shofer, edhe në gjuhën shqipe

"Kopjimi i kësaj përmbajtjeje ose një pjese të saj pa ndonjë marrëveshje të arritur me redaksinë e ZHURNAL.mk, do të thotë se pranoni kushtet për kopjim, të cilat janë publikuar KËTU."
 20.09.2018, 20:47  | T.E. | 2.481 i lexuar

© ZHURNAL.mk

MARKETINGU    |    IMPRESUM    |    KONTAKT    |    ARKIVA
AGJENCIA E LAJMEVE "ZHURNAL"
Fon: 02 3217 815, E-mail: info @ zhurnal.mk
© 2018 Agjencia e lajmeve "ZHURNAL"
Të gjitha të drejtat e përmbajtjes në këtë portal janë të rezervuara. Ndalohet ribotimi i përmbajtjes (lajmeve dhe të gjitha shkrimeve të tjera) pa lejen me shkrim të portalit "Zhurnal".
Çdo përdorues publik i përmbajtjes sonë pa autorizimin e posaçëm nga "Zhurnal" rrezikon të ballafaqohet me ligjin.