Shkup, të dielën Marsh për Maqedoninë Evropiane
maqedonia
Shkup, të dielën Marsh për Maqedoninë Evropiane

Shkup, të dielën Marsh për Maqedoninë Evropiane

Shkup, 14 shtator – Kryeministri i Maqedonisë, Zoran Zaev ka bërë thirrje tek qytetarët e Maqedonisë të dielën ti bashkëngjiten Marshit për Maqedoni Evropiane.

Marshi i së dielës (16 shtator) do të fillojë prej tek ndërtesa e Kryqit të Kuq në Shkup, në ora 13:30, më pas vazhdon drejtë tek ndërtesa e Bashkimit Evropian.

“Të shoqërohemi dhe të dalim për ardhmërinë tonë. Dil në marsh, dil “për” Maqedoni evropiane”, thuhet në thirrjen e liderit të Lidhjes Social Demokrate të Maqedonisë, Zoran Zaev.

© ZHURNAL 14.09.2018, 15:36 | D.J. | 1,574 I LEXUAR
"Kopjimi i kësaj përmbajtjeje ose një pjese të saj pa ndonjë marrëveshje të arritur me redaksinë e ZHURNAL.mk, do të thotë se pranoni kushtet për kopjim, të cilat janë publikuar KËTU."