Shkup, të dielën Marsh për Maqedoninë Evropiane
maqedonia
Shkup, të dielën Marsh për Maqedoninë Evropiane

Shkup, të dielën Marsh për Maqedoninë Evropiane

Shkup, 14 shtator – Kryeministri i Maqedonisë, Zoran Zaev ka bërë thirrje tek qytetarët e Maqedonisë të dielën ti bashkëngjiten Marshit për Maqedoni Evropiane.

Marshi i së dielës (16 shtator) do të fillojë prej tek ndërtesa e Kryqit të Kuq në Shkup, në ora 13:30, më pas vazhdon drejtë tek ndërtesa e Bashkimit Evropian.

“Të shoqërohemi dhe të dalim për ardhmërinë tonë. Dil në marsh, dil “për” Maqedoni evropiane”, thuhet në thirrjen e liderit të Lidhjes Social Demokrate të Maqedonisë, Zoran Zaev.

© ZHURNAL 14.09.2018, 15:36 | D.J. | 1,662 I LEXUAR
"Kopjimi i kësaj përmbajtjeje ose një pjese të saj pa ndonjë marrëveshje të arritur me redaksinë e ZHURNAL.mk, do të thotë se pranoni kushtet për kopjim, të cilat janë publikuar KËTU."

 

Më të lexuar
 
Ziadin Sela "kryeministër" e Ali Ahmeti lider i opozitës, thotë anketa më e re ?!
Blerim Reka në vitin 2015 në Kongresin tematik të BDI-së: "Presidenti s'ka kompetenca dhe duhet të jetë konsensual"
Tërmet dridhë Maqedoninë e Veriut
Rexhepi-Zejd: Opozita shqiptare ka bërë dy mashtrime politike në zgjedhjet presidenciale
Editorial 79.915 vota, dështim apo sukses për Blerim Rekën, ASH-në e Lëvizjen Besa ?!
Ekskluzive: Siljanovska e VMRO-së qëndron në shtabin zgjedhor të Blerim Rekës në Çarshinë e Shkupit
BDI përsëri mposht Aleancën dhe Besën në Dibër
LIVE: Ali Ahmeti: Unë ofrova kandidat të përbashkët shqiptar, Ziadini dhe Bilalli e refuzuan me përbuzje
Spasovski: Humbën një kolegë të ndershëm