"Trëndafili i artë" për regjinë më të mirë në filmin "Mejking Of"
kulture
"Trëndafili i artë" për regjinë më të mirë në filmin "Mejking Of"

"Trëndafili i artë" për regjinë më të mirë në filmin "Mejking Of"

Shkup, 11 shtator - Çmimin special për regjinë më të mirë "Trëndafili i artë" e fitoi filmi nga Maqedonia "Mejking Of" i regjisorit Kuzman Kuzmanovski në edicionin e gjashtë të Festivalit Ndërkombëtar të Filmit "Tregimi sllav" që u mbajt në Sofje.

Filmi ishte shfaqur më 8 shtator në suaza të festivalit i cili ka zgjatur nga data 7 deri në datën 10 të këtij muaji.

Bëhet fjalë për tregim intrigant për një vajzë e cila ka pasur një fat të keq dhe tre të rinj  të cilët vendosin së bashku të udhëtojnë  - për të xhiruar film.

Për momentin, filmi është në repertor të kinemasë "Sinepleks" në Shkup. 

© ZHURNAL 11.09.2018, 14:29 | D.J. | 647 I LEXUAR
"Kopjimi i kësaj përmbajtjeje ose një pjese të saj pa ndonjë marrëveshje të arritur me redaksinë e ZHURNAL.mk, do të thotë se pranoni kushtet për kopjim, të cilat janë publikuar KËTU."

 

Më të lexuar
 
Ziadin Sela "kryeministër" e Ali Ahmeti lider i opozitës, thotë anketa më e re ?!
Blerim Reka në vitin 2015 në Kongresin tematik të BDI-së: "Presidenti s'ka kompetenca dhe duhet të jetë konsensual"
Tërmet dridhë Maqedoninë e Veriut
Rexhepi-Zejd: Opozita shqiptare ka bërë dy mashtrime politike në zgjedhjet presidenciale
Editorial 79.915 vota, dështim apo sukses për Blerim Rekën, ASH-në e Lëvizjen Besa ?!
Ekskluzive: Siljanovska e VMRO-së qëndron në shtabin zgjedhor të Blerim Rekës në Çarshinë e Shkupit
BDI përsëri mposht Aleancën dhe Besën në Dibër
LIVE: Ali Ahmeti: Unë ofrova kandidat të përbashkët shqiptar, Ziadini dhe Bilalli e refuzuan me përbuzje
Spasovski: Humbën një kolegë të ndershëm