Normalizohet komunikacioni në rrugën Shtip- Koçan
maqedonia
Normalizohet komunikacioni në rrugën Shtip- Koçan

Normalizohet komunikacioni në rrugën Shtip- Koçan

Shkup, 17 gusht - Trafiku në rrugën magjistrale Shtip- Koçan i cili ishte në ndërprerje për shkak të një aksident trafiku nga ora 18.45 është normalizuar. Zhvillimi i komunikacionit në rrugët shtetërore zhvillohet kryesisht nëpër rrugë të thata.

Siç njofton LAAM, intensiteti i komunikacionit në drejtimet rrugore jashtë mjediseve të qytetit është në rritje. Në vendkalimet kufitare nga ana maqedonase nuk ka vonesa të gjata për hyrje dhe dalje nga shteti, vetëm se në vendkalimin kufitar "Bogorodicë" ku vonesat janë rreth gjysmë ore dhe në vendkalimin kufitar "Tabanoc" ku vonesat janë rreth një orë.

LAAM rekomandon vozitje të kujdesshme dhe shpejtësi dhe lëvizje që përkojnë me respektimin e sinjalizimit të vendosur nëpër komunikacion.

Në gryka dhe prerje të mundshme janë rrëshqitjet e dheut veçmas në drejtimet: Koçan- Makedonska Kamenicë- Dellçevë, Vinicë- Berovë, Gostivar- Strazhë, Mavrovë- Dibër -Strugë, Demir Kapi- Udovë, Katllanovë- Veles, Krushevë- Demir Hisar dhe Resnjë- Bukovë.

© ZHURNAL 17.08.2018, 20:12 | T.E. | 240 I LEXUAR
"Kopjimi i kësaj përmbajtjeje ose një pjese të saj pa ndonjë marrëveshje të arritur me redaksinë e ZHURNAL.mk, do të thotë se pranoni kushtet për kopjim, të cilat janë publikuar KËTU."

 

Më të lexuar
 
Ziadin Sela "kryeministër" e Ali Ahmeti lider i opozitës, thotë anketa më e re ?!
Blerim Reka në vitin 2015 në Kongresin tematik të BDI-së: "Presidenti s'ka kompetenca dhe duhet të jetë konsensual"
Emrat Forumi i gruas i BDI-së zgjodhi kryesinë e re, ja kush janë
Tërmet dridhë Maqedoninë e Veriut
Ekskluzive: Siljanovska e VMRO-së qëndron në shtabin zgjedhor të Blerim Rekës në Çarshinë e Shkupit
LIVE: Ali Ahmeti: Unë ofrova kandidat të përbashkët shqiptar, Ziadini dhe Bilalli e refuzuan me përbuzje
LIVE: Ahmeti: Kur ne bojkotuam Ivanovin, vetëm Sela e Reka e kanë votuar për president!
Kryeministri Zaev ka një lajm të mirë për pagat
Fërçkoski nuk ka mohuar autenticitetin e zërit të tij dhe të Albert Musliut