ZHURNAL MËSON Atilla Rexhepi kandidat i mundëshëm për shef të fushatës së Referendumit nga BDI ?
maqedonia
Zhurnal mëson Atilla Rexhepi kandidat i mundëshëm për shef të fushatës së Referendumit nga BDI ?

Zhurnal mëson Atilla Rexhepi kandidat i mundëshëm për shef të fushatës së Referendumit nga BDI ?

Shkup, 17 gusht - Agjencia e lajmeve Zhurnal jozyrtarisht mëson se javën që vjen BDI-ja pritet që të emërojë edhe shefin e shtabit të fushatës së Referendumit që pritet të udhëheqë gjithë këtë kampanjë deri në fund pra ditën e votimit më 30 shtator, shkruan Zhurnal.mk.

Si një nga kandidatët më të përfolur për të drejtuar këtë kampanjë është emri i Atilla Rexhepit.

Rexhepi, me profesion mjek deri më tani ka mbajtur disa poste duke qenë kryetar i degës në Tetovë e drejtor i Spitalit klinik në këtë qytet.

Ndryshe qeveria tashmë ka nisur edhe zyrtarisht fushatën e mbajtjes së Referendumit që pritet të votohet më 30 shtator, edhe Bashkimi Demokratik për Integrim pritet që të bëj një fushatë në kuadër të Referendumit para votimit më 30 shtator, shkruan Zhurnal.mk.© ZHURNAL 17.08.2018, 09:04 | B.M. | 15,777 I LEXUAR
"Kopjimi i kësaj përmbajtjeje ose një pjese të saj pa ndonjë marrëveshje të arritur me redaksinë e ZHURNAL.mk, do të thotë se pranoni kushtet për kopjim, të cilat janë publikuar KËTU."

 

Më të lexuar
 
Ziadin Sela "kryeministër" e Ali Ahmeti lider i opozitës, thotë anketa më e re ?!
Blerim Reka në vitin 2015 në Kongresin tematik të BDI-së: "Presidenti s'ka kompetenca dhe duhet të jetë konsensual"
Tërmet dridhë Maqedoninë e Veriut
Rexhepi-Zejd: Opozita shqiptare ka bërë dy mashtrime politike në zgjedhjet presidenciale
Editorial 79.915 vota, dështim apo sukses për Blerim Rekën, ASH-në e Lëvizjen Besa ?!
Ekskluzive: Siljanovska e VMRO-së qëndron në shtabin zgjedhor të Blerim Rekës në Çarshinë e Shkupit
BDI përsëri mposht Aleancën dhe Besën në Dibër
LIVE: Ali Ahmeti: Unë ofrova kandidat të përbashkët shqiptar, Ziadini dhe Bilalli e refuzuan me përbuzje
Spasovski: Humbën një kolegë të ndershëm