Rritet frekuenca e automjeteve të vendkalimet kufitare
maqedonia
Rritet frekuenca e automjeteve të vendkalimet kufitare

Rritet frekuenca e automjeteve të vendkalimet kufitare

Shkup, 10 gusht - Në vendkalimet kufitare nga ana e Maqedonisë ka rritje të frekuencës për hyrje dhe dalje nga shteti, kumtoi Lidhja Auto Moto e Maqedonisë.

Rritja e intensitetit në komunikacion, siç theksohet në kumtesë, ka në akset rrugore jashtë mjediseve urbane.

© ZHURNAL 10.08.2018, 18:51 | T.E. | 5,048 I LEXUAR
"Kopjimi i kësaj përmbajtjeje ose një pjese të saj pa ndonjë marrëveshje të arritur me redaksinë e ZHURNAL.mk, do të thotë se pranoni kushtet për kopjim, të cilat janë publikuar KËTU."