Pastrimi i listës zgjedhore, Derkovski: Nuk ka listë ideale
maqedonia
Pastrimi i listës zgjedhore, Derkovski: Nuk ka listë ideale

Pastrimi i listës zgjedhore, Derkovski: Nuk ka listë ideale

Shkup, 10 gusht - Nga KSHZ gjithsesi kanë sqaruar, se megjithë kontrollet nga qytetarët, asnjëherë nuk mund të pretendohet që vendi do të ketë listë tërësisht të pastër zgjedhore.

Sipas kryetarit të KSHZ-së, korrigjimi i të dhënave në këtë listë, është detyrë e Ministrisë së Brendëshme dhe qytetarët që kontrollojnë veten, janë vetëm ndihmesë për pastrimin e listës, i cili duhet të përfundojë deri më 7 shtator.

© ZHURNAL 10.08.2018, 18:34 | T.E. | 3,342 I LEXUAR
"Kopjimi i kësaj përmbajtjeje ose një pjese të saj pa ndonjë marrëveshje të arritur me redaksinë e ZHURNAL.mk, do të thotë se pranoni kushtet për kopjim, të cilat janë publikuar KËTU."