Vendosen shtylla betoni në trotuaret në Strugë
maqedonia
Vendosen shtylla betoni në trotuaret në Strugë

Vendosen shtylla betoni në trotuaret në Strugë

Strugë, 10 gusht - Ndërmarrja publike komunale nga Struga vendosi shtylla betoni në trotuaret në zonën qendrore të qytetit.

Qëllimi, siç informojnë nga ndërmarrja, është të parandalohet ngjitja e automjeteve në shtigjet për këmbësorë dhe të rritet siguria e kalimtarëve.

Shoferët jo të ndërgjegjshëm automjetet e tyre i parkonin në trotuaret dhe pamundësonin lëvizjen e këmbësorëve.

© ZHURNAL 10.08.2018, 14:10 | Xh.I. | 3,156 I LEXUAR
"Kopjimi i kësaj përmbajtjeje ose një pjese të saj pa ndonjë marrëveshje të arritur me redaksinë e ZHURNAL.mk, do të thotë se pranoni kushtet për kopjim, të cilat janë publikuar KËTU."