Sa do të kushtojnë vijat e bardha nëpër rrugët e Maqedonisë?
maqedonia
Sa do të kushtojnë vijat e bardha nëpër rrugët e Maqedonisë?

Sa do të kushtojnë vijat e bardha nëpër rrugët e Maqedonisë?

Shkup, 10 gusht - Për aplikimin e ngjyrës së bardhë në rrugët magjistrale dhe rajonale, ndërmarrja private “Makedonija pat” ose ndryshe “Rrugët e Maqedonisë” do të shpenzojë rreth gjysmë milioni euro.

Nuk dihet se sa kilometra rrugë duhet të rregullohen me sinjalizimi horizontal sipas kontratës, me të cilën kompania publike “Makedonija Pat” do ti paguajë 481,000 euro (pa TVSH) kompanisë me bazë në Shkup “Krafting Group”.

© ZHURNAL 10.08.2018, 12:17 | Xh.I. | 2,769 I LEXUAR
"Kopjimi i kësaj përmbajtjeje ose një pjese të saj pa ndonjë marrëveshje të arritur me redaksinë e ZHURNAL.mk, do të thotë se pranoni kushtet për kopjim, të cilat janë publikuar KËTU."