Çiklistëve nga Tetova nuk u jepen viza nga Arabia Saudite për të kryer Haxhxhin (Foto)
maqedonia
Çiklistëve nga Tetova nuk u jepen viza nga Arabia Saudite për të kryer Haxhxhin (Foto)

Çiklistëve nga Tetova nuk u jepen viza nga Arabia Saudite për të kryer Haxhxhin (Foto)

Tetovë, 10 gusht - Çiklistët nga Tetova Amir Asllani dhe Senad Idrizi që u nisën për në Haxh me biçikleta nuk u jepen viza për në Arabinë Saudite.

Pas gjithë asaj sakrifice dhe udhëtimi të gjatë me biçikleta për në Mekka, për të kryer kushtin e pestë te islamit Haxhin, detyrohen të kthehen në Tetovë, për shkaqe objektive mos dhënia e vizave për në Arabinë Saudite.

© ZHURNAL 10.08.2018, 12:15 | Z.H. | 10,045 I LEXUAR
"Kopjimi i kësaj përmbajtjeje ose një pjese të saj pa ndonjë marrëveshje të arritur me redaksinë e ZHURNAL.mk, do të thotë se pranoni kushtet për kopjim, të cilat janë publikuar KËTU."