ZHURNAL.MK ZHURNAL.KS ZHURNAL.AL

 

Lajme nga Maqedonia
« FOTO » Babai i vrasësit të Almirit të vogël, krah për krah me kryetarin e Kumanovës?!

Shkup, 10 gusht - Katërvjeçari Almir Aliu nga Kumanova vite më parë u vra në mënyrë çnjerëzore nga ana e Boban Iliç, ndërsa kjo gjë është e dokumentuar edhe me video.

Në rrjetet sociale janë publikuar fotografi se si babai i vrasësit të Almirit 4 vjeçar, Boban Iliq është bashkë në shtab të LSDM-së në Kumanovë me kryetarin Maksim Dimitrievski, me komandantin e policisë, Stojançe Veliçkovski dhe me të tjerë pjesëtarë të MPB-së.

Këto fotografi kanë shkaktuar reagime të shumta në opinion.

Disa nga komentuesit kanë shkruar në ironi që Zaev duhet ta lirojë Iliçin nga burgu, dhe ta bëjë atë “këshilltar special për sigurinë e komunikacionit”.

Por a është ky shembulli që ka promovuar kryeministri Zaev duke promovuar bashkëjetesën në Maqedoni? Babai i vrasësit Boban Iliq është pjesë e LSDM-së, ndërsa nga ana tjetër shqiptarët në vazhdimësi kanë kërkuar drejtësi për vrasjen e Almirit 4 vjeçar duke pasur parasysh se kryeprokurori Joveski e rikualifikoi lëndën nga vrasje me paramendim në aksident trafiku.

Fotografit më poshtë i si duket sqarojnë shkakun pse Boban Iliq kaloi me dënim aq të vogël dhe pse Prokuroria bëri gjithçka për të rikualifikuar veprën.


 

"Kopjimi i kësaj përmbajtjeje ose një pjese të saj pa ndonjë marrëveshje të arritur me redaksinë e ZHURNAL.mk, do të thotë se pranoni kushtet për kopjim, të cilat janë publikuar KËTU."
 10.08.2018, 12:30  | Xh.I. | 3,416 i lexuar

 

 

 

Vazhdojnë ditët me diell

Shkup, 17 tetor - Instituti Hidrometeorologjik njofton se moti në vend vazhdon të jetë i ngjashëm edhe ditën e nesërme.

“Temperaturat minimale do të lëvizin ndërmjet 4-5 gradë Celsius, ndërsa maksimalet e ditës parashihet të lëvizin ndërmjet 22-23 gradë Celsius. Shtypja atmosferike mbetet mbi vlerat e normales. Do të fryjë erë e lehtë deri mesatare nga drejtimet e ndryshme kryesisht në pjesën e dytë të ditë”, thuhet në njoftimin e tyre.

"Kopjimi i kësaj përmbajtjeje ose një pjese të saj pa ndonjë marrëveshje të arritur me redaksinë e ZHURNAL.mk, do të thotë se pranoni kushtet për kopjim, të cilat janë publikuar KËTU."
 17.10.2018, 23:24  | Xh.I. | 5.800 i lexuar

© ZHURNAL.mk

MARKETINGU    |    IMPRESUM    |    KONTAKT    |    ARKIVA
AGJENCIA E LAJMEVE "ZHURNAL"
Fon: 02 3217 815, E-mail: info @ zhurnal.mk
© 2018 Agjencia e lajmeve "ZHURNAL"
Të gjitha të drejtat e përmbajtjes në këtë portal janë të rezervuara. Ndalohet ribotimi i përmbajtjes (lajmeve dhe të gjitha shkrimeve të tjera) pa lejen me shkrim të portalit "Zhurnal".
Çdo përdorues publik i përmbajtjes sonë pa autorizimin e posaçëm nga "Zhurnal" rrezikon të ballafaqohet me ligjin.