ZHURNAL.MK ZHURNAL.KS ZHURNAL.AL

 

Sport
Lojtari i Tottenhamit nënshkruan kontratë të re

Heung-Min Son ka nënshkruar kontratë të re pesëvjeçare me Tottenham. Sipas kësaj kontrate, Son do të qëndrojë në ekipin nga Londra deri në sezonin 2022-2023.

26-vjeçari nga Korea e Jugut, u transferua në vitin 2015 nga Bayer Leverkusen. Nën menaxhimin e Mauricio Pochettiono, është rritur roli i tij brenda ekipit, ku brenda sezonit ka luajtur 37 lojë. 26 golat e tij gjatë dy sezoneve të fundit i kanë ndihmuar Tottenhamit të sigurojë vend në top treshen angleze, transmeton gazeta Express.

“Jam shumë i lumtur që kam nënshkruar kontratë të re. Shpresoj të ju shoh këtë sezon në stadiumin e ri,” është shprehur Son në një video të publikuar nga klubi.

Son iu bashkangjitet kështu Harry Kane dhe Pochettinos, të cilët kanë nënshkruar kontrata të reja gjithashtu. Pochettino ka nënshkruar kontratë pesëvjeçare në maj, ndërsa kontrata gjashtëvjeçare e Kane u konfirmua muajin e kaluar.

 

"Kopjimi i kësaj përmbajtjeje ose një pjese të saj pa ndonjë marrëveshje të arritur me redaksinë e ZHURNAL.mk, do të thotë se pranoni kushtet për kopjim, të cilat janë publikuar KËTU."
 20.07.2018, 16:02  | Xh.I. | 618 i lexuar

 

 

 

Vazhdojnë ditët me diell

Shkup, 17 tetor - Instituti Hidrometeorologjik njofton se moti në vend vazhdon të jetë i ngjashëm edhe ditën e nesërme.

“Temperaturat minimale do të lëvizin ndërmjet 4-5 gradë Celsius, ndërsa maksimalet e ditës parashihet të lëvizin ndërmjet 22-23 gradë Celsius. Shtypja atmosferike mbetet mbi vlerat e normales. Do të fryjë erë e lehtë deri mesatare nga drejtimet e ndryshme kryesisht në pjesën e dytë të ditë”, thuhet në njoftimin e tyre.

"Kopjimi i kësaj përmbajtjeje ose një pjese të saj pa ndonjë marrëveshje të arritur me redaksinë e ZHURNAL.mk, do të thotë se pranoni kushtet për kopjim, të cilat janë publikuar KËTU."
 17.10.2018, 23:24  | Xh.I. | 6.119 i lexuar

© ZHURNAL.mk

MARKETINGU    |    IMPRESUM    |    KONTAKT    |    ARKIVA
AGJENCIA E LAJMEVE "ZHURNAL"
Fon: 02 3217 815, E-mail: info @ zhurnal.mk
© 2018 Agjencia e lajmeve "ZHURNAL"
Të gjitha të drejtat e përmbajtjes në këtë portal janë të rezervuara. Ndalohet ribotimi i përmbajtjes (lajmeve dhe të gjitha shkrimeve të tjera) pa lejen me shkrim të portalit "Zhurnal".
Çdo përdorues publik i përmbajtjes sonë pa autorizimin e posaçëm nga "Zhurnal" rrezikon të ballafaqohet me ligjin.