Ministri Ademi për vizitë në Muzeun e Maqedonisë
maqedonia
Ministri Ademi për vizitë në Muzeun e Maqedonisë

Ministri Ademi për vizitë në Muzeun e Maqedonisë

Shkup, 19 korrik - Ministri i Kulturës Asaf Ademi sot e vizitoi Muzeun e Maqedonisë, me ç'rast u njoftua me gjendjet në këtë institucion kombëtar, si dhe me projektet të cilat realizohen me  mbështetje të Ministrisë së Kulturës.

Ademi gjatë vizitës ka qenë i informuar edhe për rrjedhën e aktiviteteve për sanim të sipërfaqes së pullazit, si dhe për rregullimin e enterierit dhe eksterierit në muze, njoftoi Ministria e Kulturës.

© ZHURNAL 19.07.2018, 20:56 | T.E. | 972 I LEXUAR
"Kopjimi i kësaj përmbajtjeje ose një pjese të saj pa ndonjë marrëveshje të arritur me redaksinë e ZHURNAL.mk, do të thotë se pranoni kushtet për kopjim, të cilat janë publikuar KËTU."