Ekskluzive: Haralampie Hadziristeski do të jetë Kryetari i ardheshëm i FFM !
maqedonia
Ekskluzive: Haralampie Hadziristeski do të jetë Kryetari i ardheshëm i FFM !

Ekskluzive: Haralampie Hadziristeski do të jetë Kryetari i ardheshëm i FFM !

Shkup, 19 korrik - Pas dorëheqjes së Kryetarit aktual i FFM, Ilco Gjorgieski i cili njiheshe si njeri i afërt i ish Kryeministrit Gruevski, Agjencia e Lajmeve Zhurnal jozyrtarisht mëson se Haralampie Hadziristeksi do të jetë Presidentit i Federatës Fotbollistike të Maqedonisë!

Haralampie Hadzirsteski ka qenë 11 vite kryetari i FFM, në kohën në të cilën u ndryshua statuti ku Gjuha Shqipe u bë zyrtare.

U zgjodh për herë të parë Zv President Shqiptar në FFM, kombetarja e Republikës Maqedonisë ka qenë me rankim më të lartë në vendin 42 në UEFA, Hadzuristeski njihet dhe si një mik shumë i afërt i Presidentit të FSHF-së Armando Duka, shkruan Zhurnal.mk

© ZHURNAL 19.07.2018, 20:42 | B.M. | 3,133 I LEXUAR
"Kopjimi i kësaj përmbajtjeje ose një pjese të saj pa ndonjë marrëveshje të arritur me redaksinë e ZHURNAL.mk, do të thotë se pranoni kushtet për kopjim, të cilat janë publikuar KËTU."